Atalan Belediyesi Resmi Web Sitesi
         
     
   
 
 
Süleyman YILDIRIM
Özgeçmiş
Foto Galeri
 

 
Evlenenler
Cenaze İlanları
Diğer İlanlar
 
manşetler

 
Aktif Kişi : 1
Bugün : 35
Toplam : 122841

        HABERLER & FAALİYETLER
Tapu dağıtım Töreni

 


Atalan Beldesinde Kadastro çalışmaları 2011 yılının Mayıs ayında başlatılan toplam 700 dönümlük Kültür arazilerinin kullanıcısı olan 75 kişiye tapuları verildi.


Atalan beldesinde 75 kişiye 700 dönümden oluşan 172 parselin tapuları kullanıcılılarına verildi.

            İçerisinde Zeytin Bahçeleri ve tarım amacıyla ekilip biçilen 700 dönümlük 172 parselin kullanıcısı olan hak sahiplerine verilmesi için Atalan Beldesi Düğün Salonunda tören düzenlendi. Törende ilk konuşmayı Atalan Beldesi Belediye başkanımız  İbrahim Şahin yaptı. 

Sayın Vekilim,   Sayın Kaymakamım,    Sayın İl Başkanım,

 

Belediye Başkanlarım, İlçe Başkanlarım, İl Genel Meclis

 

Üyelerim Daire Amiri arkadaşlarım ve değerli misafirler;

 

Hepinize şahsım ve vatandaşlarım adına hoş geldiniz diyorum.

 

Program  Kadastro İl Müdürümüz Sayın Mustafa ŞEN  Beyin

 

anlatacağı gibi vatandaşlarımızın şu ana kadar ekip biçtiği

 

ancak tapusu olamayan Kültür arazilerinin tapulama işlemi

 

programıdır.

 

 

Bu projede emeği geçen Başta Sayın Milletvekillerimiz Durdu

 

Mehmet KASTAL ve Suat ÖNAL Beye  İl, İlçe Teşkilatıma,

 

 Tapu Kadastro Bölge Müdürümüz ve İl Müdürümüze ve emeği

 

geçen herkese ayrı ayrı Teşekkür ediyor ve şükranlarımı

 

sunuyorum.

 

Hak sahibi sayın vatandaşlarım.

 

 Sizlere de şu ana kadar olması gereken ancak bugünlere nasip

 

olan tapularını  alacağınız arazilerinizi iyi günlerde

 

kullanmanızı arzu ediyorum.

 

Hepinize HAYIRLI OLSUN. Saygılarımla….. 

  

            Osmaniye Kadastro İl müdürü Mustafa Şen, “Atalan Belediye başkanımızın geçtiğimiz yıl verdiği dilekçe üzerine tescil dışı alanın ilk defa kadastro çalışması yapılmıştır. 172 adet parsel tescil edilmiştir. Bu da yaklaşık 700 dönüm araziyi kapsamaktadır. Bu sürecin gerçekleştirilmesinde Atalan Belediye başkanımız sayın İbrahim Şahin’in ısrarcı ve inatçılığı ile büyük rol oynamıştır. Tabi ki buna siyasi otorite ve bölge müdürlüğümüzün de katkıları çok büyüktür. Kadastro çalışmalarında bizlere yardımcı olan bilirkişilere de çok çok teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

            Düziçine Kadastro Şefliği oluşturulacak

Tapu Kadastro Hatay Bölge Müdürü Hakan Candan , “Uzun yıllardan beri ülkemizin bir çok yöresinde sorun olan tapusuz alanda kadastro çalışması Osmaniye de bir ilktir. Bu noktada konuya bir farkındalık oluşturan ve bizim  birimlerimizin önünü açan Atalan Belediye Başkanımız İbrahim Şahin’e teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönem Osmaniye de  Kadastro çalışmalarında bir atılım yılı olacaktır. Ayrıca Düziçinde bir Kadastro Şefliği içinde bir talep intikal etti. Sayın kaymakamımız bu konudaki ihtiyacın çok ciddi olduğunu söyledi. Bu vesile ile Düziçinde çok yakın bir zamanda bir kadastro şefliği oluşturacağımızın müjdesini vermek istiyorum.

            Düziçi Kaymakamı Nevzat Şengök’de yaptığı konuşmada, “Uzun yıllardır yöre halkının bir sıkıntısı olan problemin çözülmesinden duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Devletimizin en önemli görevlerinden biri olan belirsizlikleri ortadan kaldırmak, vatandaş ile devlet arasındaki itilafları çözmek böyle bir çalışma ortaya konduğundan dolayı ben de hepinize teşekkür ediyorum. 700 dönümlük arazinin kullanıcıları vardı ama sahipleri yoktu. Vatandaşlarımız kendi arasında alıp satamıyor değerlendiremiyordu. Devletimiz buradaki belirsizliği giderdi. Darısı bölgemizde yer alan ve aynı durumda olan sıkıntılı yerlerimizin de çözüme sonuca kavuşmasıdır”

 Osmaniye Milletvekili Suat Önal’da son konuşmacı olarak, “Sayın başbakanımızın her zaman ifade ettiği gibi milletimize hizmet anlayışının yerinde vuku bulduğu bir törende olmaktan övünç duyuyorum. Bu hadise vatandaşlarımızın yılardır kulnadığı arazisinin tapusunun olmamasının sıkıntısını yaşamasını sonlandırmış oluyor. Orman alanı dışında kalan bu 700 dönümlük arazimizin insanlarımıza tescilli bir şekilde sunulmasından da sizler adına mutluluk duyduğumu bilmenizi isterim. Bu çalışmaların 8 ay gibi kısa bir sürede sona ermesi çok güzel. Orman vasfını yitirmiş 2 B yasası kapsamında olan arazilerin de bir an önce halkımızın hizmetine sunulmasını bekliyoruz. İnşallah bu yasa tasarısı da meclise gelir gelmez bu sorunu da çözmüş olacağız. AK Parti olarak hedefimiz şimdiye kadar çözümlenmemiş kronikleşmiş sorunları  birer birer çözmektir. 2 B yasasının ardından Orman yasasına muhalefetten dolayı şuanda cezaevinde yatanlar, bu durumdan ceza alanlar, ceza alma aşamasında olan vatandaşlarımızı da bu durumlardan kurtarmak için yine mecliste bir çalışmamız olacaktır. Bunun alt yapı çalışmasını tamamladık. Biz hep vatandaşımızın yanında olacağız” dedi.

            Atalan Beldesindeki Tapu Dağıtım törenine, Düziçi Kaymakamı Nevzat Şengök’ün yanı sıra Tapu Kadastro Bölge Müdürü Hakan Candan, Tapu Kadastro İl Müdürü Mustafa Şen, AK Parti Osmaniye milletvekili Suat Önal, AK Parti il başkanı Ömer Yağmur, AK Parti ilçe başkanı Mustafa Taman,  Atalan Belediye Başkanı İbrahim şahin, Ellek Belediye başkanı İsak Yeşildemir, Böcekli Belediye başkanı Hacı Ahmet Okur, siyasi parti il genel meclis üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

 
      Habere Ait Tüm Resimler
         
[ Geri ]
28.02.2012

 
 

  
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
çok güzel
fena degil
kötü
 
Osmaniye Valiliği
TC Kimlik No
ÖSYM
Resmi Gazete
Başbakanlık
Telefon Rehberi
   
 
         
        Dise İnternet Hizmetleri