Atalan Belediyesi Resmi Web Sitesi
         
     
   
 
 
Süleyman YILDIRIM
Özgeçmiş
Foto Galeri
 

 
Evlenenler
Cenaze İlanları
Diğer İlanlar
 
manşetler

 
Aktif Kişi : 1
Bugün : 35
Toplam : 122841

        ATALAN >> Beldemiz Hakkında

Tarihi Daha önce //böcekli" olan köyün adı 1968 yılında köyden ayrılarak Atalan köyü adını almıştır. Köyün adının bir gelinin atını sel alması ile ilgili olarak atı alan dan geldiği konusunda söylentiler vardır. Köyün ilk sakinlerinin Şanlıurfa ilinin Suruç ilçesinden geldiği söylenmektedir.

30 aralık 1998 yılında Atalan Köyü'nde belediye kurulan belde olmuştur.


Coğrafi konumu İlçe merkezinin 10 km. batısında bulunan köy, Aslantaş baraj yolu üzerinde bulunur. Deniz seviyesinden 300 metre yüksekte bulunan köyün arazisi genelde düzlüklerden oluşur.

Mahalleleri Merkez Mahallesi,Katobası, Çukuroba ve Şehit Hüseyin Sarı Mahallesidir. Belde'de Atalan İlköğretim Okulu adıyla bir okul bulunmaktadır.

Ekonomisi Beldenin ekonomisine Pamuk ve yerfıstığı önemli bir yer tutar. Süt inekçiliği de gelişmiştir. Ekonomik açıdan gelişmiş olan BELDE de kente göç fazla değildir. Okuma yazma oranı % 95 lerdedir. BELDE de uzun yıllardan beri elektrik ve su bulunmaktadır. Asayişin bozuk olmadığı Atalan'da sosyal dayanışma yaygındır. Bu dayanışma sayesinde köyün sınırları içinde yer alan fundalık ve çalılıklar 1988 yılında tamamen temizlenerek yerine çam fidanları dikimi yapılmıştır. Futbol ve voleybola ilgi büyüktür. Evler genelde betonarme olarak yapılmaktadır.

Atalan Beldesi'nde 2010 yılı itibarı ile çarşı içerisinde; 1 Atalan kalkınma kooperatifi, 1 petrol istasyonu, 1 pastane, 3 erkek kuaförü, 2 değirmeni, 3 kahvehane, 1 ekmek fırını, 2 lokanta, 5 küçük market ve bakka, 4 tarım ürünü alım satımcısı, 1 oto lastilçi, 2 demirci, 1 motorsiklet tamircisi, 2 inşaat malzemeleri satıcısı, bulunmaktadır. Ayrıca 4 adet camii, 1 tane sağlık ocağı, 1 düğün salonu, 1 kuran kursu, 1 çocuk bahçesi ve 1 PTT acentası bulunmaktadır

 

 
 

  
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
çok güzel
fena degil
kötü
 
Osmaniye Valiliği
TC Kimlik No
ÖSYM
Resmi Gazete
Başbakanlık
Telefon Rehberi
   
 
         
        Dise İnternet Hizmetleri